Timotheüs - Gebed voor de overheid

"Want dat is goed en welgevallig in de ogen van God, onze Zaligmaker, Die wil dat alle mensen zalig worden en tot kennis van de waarheid komen." (1 Timotheüs 2:3 en 4) 

We hebben gisteren ons vooral gericht op het belang van gebed en voorbede. Het heeft absolute prioriteit! Het laatste stukje is nog blijven liggen. Paulus zegt namelijk tegen Timotheüs dat hij moet bidden voor alle mensen. Nu is dat wel te begrijpen. Dat is ook belangrijk. Waarschijnlijk heb je zonder moeite een lijstje met namen waarvan je weet dat ze gebed nodig hebben. En als dat er niet is, laat de Heilige Geest dan je gebed maar eens leiden. Maar naast alle mensen, noemt Paulus in het bijzonder de koningen en allen die in hooggeplaatst zijn. Die krijgen aparte aandacht. Maar waarom? 

Paulus geeft het antwoord eigenlijk op twee niveau's. In de eerste plaats is het gebed voor de overheid belangrijk zodat wij een rustig en stil leven kunnen leiden. Als we een overheid hebben die ons land onder de vloek brengt in plaats van onder de zegen, dan is de rust verdwenen. Wij kunnen ons in Nederland daar echt wel zorgen over maken. Als we de peilingen zien, dan houd je werkelijk je hart vast. Gebed voor hen die regeren is echt belangrijk. En misschien hoef je nog niet eens te focussen op een partij die niet voldoet. Als God onze gebeden verhoort en zegent, dan maakt het niet uit van welke partij iemand is, als diegene Jezus leert kennen, gaat hij daar ook naar regeren. 

Maar waarom is dat stille en rustige leven zo belangrijk? Natuurlijk is het fijn als het zo is, maar Paulus zegt er gelijk achteraan dat dit welgevallig is in de ogen van God, onze Zaligmaker. God wil dus dat wij een stil en rustig leven kunnen hebben. Eigenlijk wil God dus dat de regering God zal dienen en kennen. Toch blijft het allemaal wat vreemd staan. Vooral omdat Paulus er gelijk ook nog achteraan zegt dat God wil dat alle mensen zalig worden. Dat wij een rustig en stil leven zullen leiden heeft dus verband met het zaligworden van alle mensen. 

God gunt ons dus zoveel rust en vrede in ons leven, zodat we niet onder grote druk van onderdrukking of politieke spanningen, het Koninkrijk zullen bouwen. Het is uiteindelijk Gods liefste wens dat het bouw van Zijn Koninkrijk kan gebeuren op een manier dat we daar alle aandacht aan kunnen geven. En daarom is dat gebed voor de regering zo belangrijk. 

Onze focus moet helemaal kunnen zijn op dat wat God van ons vraagt en daarom komt gebed op de eerste plaats, met daarbij ok het gebed voor onze overheid. God wil ons zo gebruiken dat we mensen zullen redden en bij Jezus zullen brengen. En als dit moet samengaan met politieke onrust, die uiteindelijk gevaar met zich meebrengt, zal de missie van Timotheüs en van ons voor een deel dus zijn doel missen. Zullen we dan in onze gebeden ook de overheid maar meer gaan gedenken?  

Gebed: Heer, ik bid voor onze overheid, raak hun harten aan, zet hen allemaal in vuur en vlam voor Jezus en laat Uw zegen rusten op ons land.

 

 

 

 

 

Eindeloos gelukkig

Eindeloos gelukkig worden begint door te wandelen in de bestemming die God voor jou heeft op aarde om uiteindelijk, door het geloof in Jezus, straks eindeloos gelukkig in de hemel te leven met God. 

Bijbelonderwijs

Om de Bijbel begrijpen willen wij je helpen door de Bijbel op een praktische manier uit te leggen. Het is ook mogelijk om je aan te melden voor een gratis mailabonnement op 'Tijd met God'.

Coaching

Niet alles in je leven gaat vanzelf of ervaar je dat je bent vastgelopen of ben je op zoek naar Gods plan met je leven. We bidden persoonlijke coachingstrajecten of trainingen aan om je daarmee te helpen.

(S)preekbeurten

Theo de Koning (s)preekt veel in kerken, voor studentengroepen of op andere plaatsen. Dat doet hij met passie en het is zijn verlangen om Gods Woord uit te leggen en de Heilige Geest de ruimte te geven.